Wiadomości sylwestrowe

Sylwester pod gwiazdami

2014-12-30 19:00

Na balu, prywatce, czy przed ekranem monitora lub telewizorem. Jak spędzić ostatni dzień roku? Każdy ma swój sposób pożegnania starego roku. Można wybrać się też na imprezy plenerowe. W kilku gminach naszego powiatu są one organizowane.


Brenna – tutaj pobawić się będzie można w amfiteatrze. Gmina dla mieszkańców i turystów przygotowała zabawę z Dj-em. Będzie grał na imprezie i rozgrzewał całe towarzystwo. O północy zapraszamy do oglądnięcia pokazu sztucznych ogni. - mówi Katarzyna Macura, dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu gminy Brenna. Wokół amfiteatru czynne będą punkty gastronomiczne, więc będzie co zjeść i czym się rozgrzać. Do tego wszystkiego zapraszamy na sylwestra na naszym lodowisku. Czynne ono będzie do północy – dodaje Macura. Impreza w Parku Turystyki w Brennej rozpocznie się o godzinie 22. Potrwa do 2 w nocy.

Cieszyn – tutaj nie przewiduje się plenerowej imprezy, jednak jak zapowiada Cecylia Gasz Płońska – dyrektor Cieszyńskiego Ośrodka Kultury, tradycyjnie o północy zapraszamy mieszkańców Cieszyna i gości na pokaz sztucznych ogni nad cieszyńskim rynkiem.

Istebna - jak mówi Aneta Legierska z Informacji Turystycznej, Trójwieś nie ma jednego centrum jak inne miejscowości. Z Koniakowa czy Jaworzynki jest daleko. Dlatego też nie organizujemy wspólnej zabawy. Jednak otwarte powitanie Nowego Roku i impreza pod gwiazdami odbędzie przy wyciągu Złoty Groń. Są tam promocyjne karnety. Impreza będzie zarówno na stoku jak i u jego podnóża. Rozpocznie się o godzinie 20.00 i potrwa przez kilka godzin. Będą i arie operowe i taneczne hity. Nie zabraknie animacji dla dzieci.

Ustroń – tutaj mieszkańcy i turyści bawić się będą przy muzyce mechanicznej, o północy życzenia ma zebranym złożyć burmistrz miasta. Zabawa rozpocznie się o 23, potrwa do 1 w nocy. O północy nie zabraknie pokazu sztucznych ogni.

Wisła - również zaprasza na zabawę na stokach narciarskich. Tutaj imprezy pod chmurką odbędą się m.in. na Cieńkowie i Soszowie. Ale i w centrum miasta będzie zabawa. Zaczynamy o godzinie 20.00 Będzie muzyka i wiele zabawy – mówi Ewa Zarychta z Urzędu Miejskiego w Wiśle. O oprawę muzyczną imprezy zadba DJ Zachar.

Jan Bacza

  
 

Promowane oferty